Понеділок, 2017-11-20, 03:50
Сайт учителя початкових класів ПЕТРИЧЕНКО ОЛЬГИ ВІКТОРІВНИ Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 імені Дмитра Чернявського Бахмутської міської ради Донецької області
Головна | Каталог файлов | Реєстрація | Вхід
Все для вчителя
Категорії розділу
Математика [14]
Русский язык [2]
Читання [13]
Українська мова [25]
Природознавство [15]
Я у світі [3]
Основи здоров'я [4]
Інформатика [9]
Образотворче мистецтво [3]
Для учнів, батьків
Поспілкуємось?
200
Пошук
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 193
Гості сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Посетители за день

Код кнопочки
Сайт учителя Петриченко Ольги Вікторівни




Життя сайту
Головна » Файли » Розробки уроків » Математика

Засвоєння таблиці множення числа 8
2017-11-11, 17:38

Тема :Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 8.Складання задачі на суму двох добутків. Точки і пряма.
Мета:закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати навички усних обчислень;розвивати логічне мислення,
увагу, пам’ять ;
підтримувати інтерес до вивчення математики;
Виховувати старанність. наполегливість.
Обладнання:картки для усної лічби, предметні малюнки,малюнки казкових героїв, підручник «Математика» М.В.Богданович стор.130, робочий зошит,лінійка, олівець ,ручка.

Хід уроку
І.Організаційний момент
Доброго дня, мої розумники і розумниці! Доброго вам здоров'я. Я сподіваюся у вас залишаться приємні спогади після закінчення нашого з вами уроку.
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить Вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Сьогодні нас вітає країна Математика!
Ігри, приклади, задачі – все для вас!
Побажаю вам кмітливості,
За роботу, в добрий час!
Тренінгова вправа «Настрій»
- Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному посмішку. У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою. А як ви вважаєте, яким настроєм треба запастися, щоб плідно працювати? (працьовитим, цілеспрямованим, серйозним.)
- А тепер налаштовуємося на серйозний, працьовитий настрій. Для цього закрийте очі й пригадайте день, коли ви гарно працювали. І зараз ми готові обрати настрій, що допоможе зробити наш урок цікавим і плідним. (Діти обирають малюнок настрою).



Девіз уроку:
Міркуємо-швидко,
Відповідаємо правильно,
Лічимо-точно,
Пишемо-гарно.

Будьте уважні та старанні! . А я бажаю вам успіхів і
бути такими ж усміхненими, як сонечко,і задоволеними
своїми результатами.
Допомагати нам на уроці будуть ваші улюблені Смешарики
ІІ .Актуалізація опорних знань.
1.Перевірка домашнього завдання
індивідуально за картками -/№868с.130./
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні у нас незвичайний урок математики, а урок-подорож до лісової школи. Запросив нас туди поважний вчитель Кар-Карич.
Але спочатку ми повторимо табличку множення числа 8 з нашими героями
1.віршована таблиця множення:
8 х 2 =16 ВІСІМ НА ДВА , ТО Є ДРУЗІ ШІСТНАДЦЯТЬ,
БУДЕМО ЩИРО МИ З ВАМИ ВІТАТЬСЯ;
8 х 3 =24 ВІСІМ НА ТРИ, ТО ВЖЕ ДВАДЦЯТЬ ЧОТИРИ,
ЖИВІТЬ У ЗЛАГОДІ, ЖИВІТЬ У МИРІ;
8 х 4=32 ВІСІМ НА ЧОТИРІ, ЦЕ ЗНАЙ ТРИДЦЯТЬ ДВА,
ВСЕСВІТ ОБІЙМИ ТОБІ ВІДКРИВА.
8 х 5=40 ВІСІМ НА П`ЯТЬ - СОРОК, ЗНАЮТЬ УСІ,
ВІДПОВІДЬ ШВИДКО ТИ ПОПРОСИ;
8 х 6=48 ВІСІМ НА ШІСТЬ – ЦЕЙ ПІДСУМОК ЗВІСНО,
ГОЛОСНО СКАЖЕМО ВСІ – СОРОК ВІСІМ;
8 х 7=56 ВІСІМ НА СІМ БУДЕ П`ЯТДЕСЯТ ШІСТЬ,
ХТО НЕ ПРАЦЮЄ, ТОЙ І НЕ ЇСТЬ;
8 х 8=64 ВІСІМ НА ВІСІМ – ШІСТДЕСЯТ ЧОТИРИ,
ВИ ПРИБЕРИТЬ У СВОЇЙ КВАРТИРІ;
8 х 9=72 ВІСІМ НА ДЕВ`ЯТЬ – СІМДЕСЯТ ДВА, ЛИЧКО УМИВ
ТА ЧИСТА ГОЛОВА;
8 х10=80 ВІСІМ НА ДЕСЯТЬ - ВІСІМДЕСЯТ,
ГАРНЕ ОБЛИЧЧЯ У НАШИХ МАЛЯТ!
2.Усна лічба
а. )Кар-карич просить вас, діти, допомогти Лосяшу пройтися математичною доріжкою та помножити числа на 8

8* 3 , 5, 4, 7, 9, 8, 2, 6.

А найкраще з лісових друзів математику знає хрюша Нюша.
Вона приготувала для вас завдання.

б.)Розв,язування задач з хрюшею Нюшею
• на одну жіночу сукню потрібно 4м тканини. Скільки мет-
рів потрібно на 3 сукні?,на 4 сукні?
На 6 ?на 8?
• У 3 однакових пакетах 6 кг борошна. Скільки
кг борошна в одному пакеті?
• Скільки потрібно трилітрових банок ,щоб розлити 15л соку
.
ІV . Повторення вивченого матеріалу.

1.Гра « Розшифруй слово» / «Мозковий штурм»/
- Коли надворі тане сніжок, біжать веселі струмочки, на деревах бубнявіють бруньки, повертаються з вирію птахи, то це означає, що до нас прийшла... (весна).
- Із року в рік ми з великим нетерпінням чекаємо весну-чарівницю. Ми лічимо дні, виглядаємо, коли пташки з великого вирію принесуть весну-красну. Чекаємо, коли вона прожене холод, устелить землю травичкою зеленою, заквітчає квітами пахучими, а пташки наповнять гаї, ліси своїм голосистим співом.
- Які ж весняні місяці ви знаєте? ( Відповіді дітей ).
Розшифрувати слово, яке заховалося за допомогою розв’язання прикладів
/№ 869,стор.130/

28-8*2=12 (64-28):4=9 21: ( 11-8)=7
8*3:4=6 24:3:2=4
32:(12:3)=8 64-8*8=0

12-Ь 6-К 8-Т 9-Е 4- В 0-Н 7-І

к в і т е
н
ь

6
4
7
8
9
0
12

2.Фізкультхвилинка з Крошем
– Навчається у лісовій школі кролик Крош. Йому найбільше подобаються фізкультхвилинки на уроках. Пропоную показати Крошу, як це робимо ми.
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати:
Раз, два — руки вгору,
Три, чотири — руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору,
Руки в боки,
А тоді ще три прискоки,
1,2,3-
Присідаєм нараз більше.
1,2,3,4-
Тихо всі за парти сіли.
3.Каліграфічна хвилинка ─ цікавинка. .
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати!
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько.
Сьогодні ми напишемо цифру 8 /повторення алгоритму написання/
8 88 888 8888
4,а).№872,стор.130
Повторення:Точка.Пряма.,Що ви знаєте про пряму?Що таке точка?
-Виміряйте відстань між точками К і М.
У скільки разів довжина відрізка ВС менша за довжину відрізка АС?

б)№871. стор.130 /малюнок/
Скласти задачу за предметними малюнками та за схемою розв’язання.

Гімнастика для очей ( Офтальмологічна пауза )
Втомились наші оченята,їм теж потрібно відпочити
-тік-Так -(показати ,як працює годинник)
-кругові оберти за годинниковою стрілкою і проти
-рухи очима зверху вниз
-день-ніч -(сильно заплющити очі)
Для того, щоб очки відпочили, подивіться вгору, вниз, не рухаючи головою. Вправо, вліво подивись, до сусіда усміхнись.
V.Узагальнення й систематизація знань
1.Запиши вирази та обчисли їх значення разом з Їжачком:
1)Перший доданок 50,другий –добуток чисел 8 і 4.
2)Ділене 56, а дільник-різниця чисел 30 і 23.

-Давайте допоможемо Їжачкові відкрити віконечко і знайти , що там ховається…
2.ГРА «ВІДКРИЙ ВІКОНЕЧКО».

МНОЖНИК

7
8

МНОЖНИК
8

9

ДОБУТОК
64
56



VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
1. Гра "Мікрофон"
─ Чи сподобався вам урок?
─ Чим цікавим займалися на уроці?
─ Що більше всього запам’ятали?
─ Про що нове дізналися?
─ Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
1. Чи здійснилися ваші очікування?
2. Найбільші труднощі я відчув…
3. Я не вмів, а тепер умію…
4. Я дізнався…
5. Я навчився…

Категорія: Математика | Додав: levadnay1
Переглядів: 26 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Міні-профіль
Понеділок
2017-11-20
03:50


2017 рік
Полезные онлайн сервисы
Корисні посилання
ОСВІТА.UA
Управління освіти Бахмутської міської ради
Бахмутська ЗОШ №18
Виховна робота школи
Методичний портал

«Методичний портал»

Наші свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання