П`ятниця, 2024-12-27, 21:42
Сайт учителя початкових класів ПЕТРИЧЕНКО ОЛЬГИ ВІКТОРІВНИ Бахмутського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 - багатопрофільний ліцей" Бахмутської міської ради Донецької області
Головна | Каталог файлов | Реєстрація | Вхід
Все для вчителя
Категорії розділу
Перший урок [2]
Математика [14]
Русский язык [2]
Читання [13]
Українська мова [27]
Природознавство [21]
Я у світі [3]
Основи здоров'я [4]
Інформатика [11]
Образотворче мистецтво [3]
Для учнів, батьків
Говори правильно!
Поспілкуємось?
200
Пошук
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 209
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0


Посетители за день

Код кнопочки
Сайт учителя Петриченко Ольги Вікторівни




Життя сайту
Головна » Файли » Розробки уроків » Читання

В.Сухомлинський "Кінь утік..."
2014-01-12, 16:46
Урок читання у 3 класі

Л.Є. Зелена ,
спеціаліст вищої категорії,
Соледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13
Артемівської міської ради Донецької області


Тема. «Про справжню дружбу».
В.О. Сухомлинський "Кінь утік …”.
Мета: забезпечити засвоєння головної теми оповідання; удосконалювати уміння
виразного читання та переказу тексту; вчити дітей аналізувати та
узагальнювати отриману інформацію; формувати комунікативну
компетентність; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, образне та
критичне мислення; залучати дітей до міркування щодо проблем дружби;
виховувати потребу справжньої дружби.
Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського, прислів’я про дружбу,
виставка книжок, "картки успіхів”, "скарбнички”.
Тип уроку: вивчення нового твору.

Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Привітання.
Ми посміхаємось сонечку:
- Здрастуй, золоте!
Ми посміхаємось дереву:
- Хай воно росте!
Ми посміхаємось друзям:
- Дружба в нас міцна!
Ми посміхаємось до вас, любі гості,
- І зичимо всі вам добра!
Психологічна налаштованість.
- Сядьте зручно, заплющіть очі, тихо промовте: ”Я вчуся, я хочу вчитися. Я працюю. Я готовий до праці.”
- Отже на уроці ми повинні бути:
Уважними
Розумними
Організованими
Кмітливими
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда.
- Діти, на уроках читання ми зустрічалися з багатьма поетами і письменниками, які написали цікаві твори для дітей. Чи впізнаєте ви, хто зображений на цьому портреті?
- Подивіться на ці задумливі очі, стільки в них добра, тепла, розуму. Це портрет видатного педагога, прекрасного письменника, в якого вчилися всі – і дорослі, і малі.
2 . "Довідкове бюро”.
1-й учень
В.О. Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року в селі Василівка на Кіровоградщині в селянській родині. Батько керував трудовим навчання у школі. Мати працювала у колгоспі.
2-й учень
Ріс хлопчик жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Після закінчення школи став студентом Кременчуцького педагогічного інституту. А згодом – учителем української мови.
3-й учень
У 1948 році Василь Олександрович став директором Павлиської школи і 23 роки там працював. Написав 1500 казок для дітей, близько 50 книг та багато статей.
4-й учень
Твори В.О. Сухомлинського люблять і читають усі діти. Вони вчать нас доброти, справедливості, любові до природи, до близьких людей.
- Усе своє життя В.О. Сухомлинський присвятив дітям. Свої спостереження за дітьми й роздуми він занотував і створив книги.
- У нашій бібліотеці також є книги В.О. Сухомлинського. Ось вони перед вами.
Приходьте до бібліотеки, беріть книги, читайте їх і доброго навчайтеся.
- Дякуємо нашим кореспондентам із "Довідкового бюро” за цікаву інформацію.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Методика "Передбачення за прислів’ями”
- Прочитайте і складіть прислів’я.
Справжнього друга… ! мов дерево без коріння
Друга шукай,… ! за гроші не купиш
Людина без друзів,… ! а знайдеш – тримай
- Якою темою їх можна об’єднати?
2. Мовна розминка.
1) Вправи для очей.
"Маятник” – рух очей праворуч, ліворуч.
"Стовпчик” – рух очей вгору, вниз.
"Катаємо м’ячик” – по колу вправо, вліво.
2) Гра "Звуки природи”
Вітерець у лісі – ш-ш-ш
Пролетів жук – ж-ж-ж
Заспівав комарик – з-з-з
Пролетів птах – шух-шух-шух
Почули горобчика – цінь-цвірінь
Синичку – ци-ци-пі
Зозулю – ку-ку.
3) Гра "Переплутанка”
иотшвра (товариш)
аждбру (дружба)
оборадт (доброта)
ищрьсті (щирість).
4) Робота над скромовкою.
Дівчинка Люба всім людям люба, тому що Любі, всі люди любі.
ІY. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми прочитаємо оповідання В.О. Сухомлинського "Кінь утік…” і на прикладах його героїв спробуємо розібратися, що означає "справжня дружба”.
Y. Вивчення нового матеріалу.
1. Виразне читання тексту В.О.Сухомлинського "Кінь утік…” учителем.
2. Перевірка первинного сприйняття тексту.
- Чому в класі "запанувала тиша”?
- Як, на вашу думку, розуміє автор поняття "тиша”?
Фізхвилинка.
4. Словникова робота.
Інтерактивна вправа "Мікрофон”.
Запанувала Таємниця
Почервонів Подив
Розголошуєш Вчинок
Обурення Тиша
- Що це за стан людини "почервонів”?
- Поясніть, як ви розумієте слово "розголошувати”.
- Доберіть синоніми до слова "подив”.
- Як ви розумієте слово "обурення”?
- Як інакше можна назвати "таємницю”?
5. Повторне читання тексту учнями (мовчки).
YІ. Осмислення прочитаного.
1. Гра "Розвідники”.
- Який урок тривав у класі? Доведіть свою думку словами тексту.
- Знайдіть у тексті речення, де є слово вчинив. Поясніть, що означає вчинок. Як це, на вашу думку, - "негарно вчинити”?
- Знайдіть і прочитайте речення, де йдеться про "вогнегривого коня”. Хіба насправді може бути кінь вогнегривий? Що може горіти? В якому значенні вжито цей вислів?
- Прочичайте, як учитель оцінив вчинок Віталика? Чи можна назвати ці слова повчальними?
- Діти, як однокласники оцінили вчинок Віталика? Прочитайте.
YIІ. Робота над ілюстрацією до тексту.
- Розгляньте малюнок (с.68) спробуйте розпізнати на малюнку дійових осіб твору. Доведіть свої твердження.
- Яка розмова відбувається між хлопцями?
- Попрацюйте в парах, побудуйте зв’язне висловлювання (2-3 речення). Дайте поради хлопчикам, як їм порозумітися.
YIIІ. Виразне читання оповідання.
1. Виразне читання оповідання за особами.
2. Гра "Скарбничка”.
Діти читають текст упродовж 1 хвилини, відмічають. Потім знову читають той же текст за 1 хвилину. Різницю в кількості прочитаних слів кладуть до скарбнички.
3. Бесіда.
- Що значить "кінь утік”?
- Як би ви замінили слова: "Давай коня”?
4. Тестування за змістом тексту.
1). В якому класі учились діти?
а) в першому;
б) в другому;
в) в четвертому.
2). Віталик отримав на уроці:
а) двійку;
б) записку;
в) зауваження.
3). Якого коня намалював Петрик?
а) червоного;
б) крилатого;
в) вогнегривого.
4). Після уроку Петрик сказав, що:
а) кінь утік;
б) кінь зник;
в) не хоче давати коня.
Відповіді: 1) в; 2) б; 3) в; 4) а.
5. Інтерактивна технологія "Гронування”.
- Давайте з’ясуємо яким повинен бути товариш і побудуємо асоціативний кущ.
щедрим справедливим чесним

добрим Т О В А Р И Ш ввічливим

уважним стриманим щирим
ІХ. Домашнє завдання.
С.67-68, читати і детально переказувати оповідання, дібрати прислів’я про дружбу.
Х. Підсумок уроку.
- Чого нас вчить оповідання В.О.Сухомлинського "Кінь утік…”?
- Прочитайте прислів’я (с.69) роз’єднавши слова. Яке з них може стати порадою для Віталика?
- Давйте пограємо в гру "Кмітливчики”. Попрацюйте в парах, складіть із рядків вірш про дружбу.

- Підрахуйте, будь ласка, бали в "картках успіху” і передайте їх, я перевірю і виставлю оцінки.
- Я хочу подякувати вам за роботу на уроці і побажати добра і справжніх друзів. Давайте станемо в коло і легким потисканням руки висловимо один одному подяку за роботу на уроці та подаруємо дружні усмішки.
Категорія: Читання | Додав: Лара
Переглядів: 5241 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Міні-профіль
П`ятниця
2024-12-27
21:42


Корисні посилання
Управління освіти Бахмутської міської ради
Бахмутський НВК №11
Виховна робота ЗОШ №18
Методичний портал

«Методичний портал»

Наші свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання